Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bełchatów

W Bełchatowie przygotowania do zimy

17.08.2011, nieprzypisany

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bełchatowie od 11 lat pomaga potrzebującym. Wrażliwi na nieszczęście i otwarci na ludzkie potrzeby wolontariusze niezmiennie docierają tam, gdzie to najpilniejsze.

Szlachetną tradycją jest zapewnianie, w miarę posiadanych środków, letniego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin. Także w czasie tegorocznych wakacji trójka najmłodszych w wieku od 9 do 12 lat dzięki lokalnym przedstawicielom ChSCh spędziła w lipcu dwa tygodnie na koloniach w Wiśle.

Dziewiąty rok przy siedzibie filii ChSCh w Bełchatowie działa również punkt wydawania odzieży. Czynny – bez wakacyjnych przerw – w każdą środę, od 17 do 18. Jednak praca sześciu wolontariuszy nie sprowadza się do godziny tygodniowo. Wprawdzie odzież pozyskiwana jest ze sprawdzonych źródeł, ale i tak trzeba ją przygotować, przeglądnąć, posortować. Dlatego choć według kalendarza lato trwa w najlepsze, w bełchatowskim punkcie wydawania odzieży – zima. A dokładniej – przygotowania do niej. W październiku, kiedy punkt przeżywa szczyt jesienno-zimowy, ciepłe ubrania będą czekały na ludzi, a nie odwrotnie.

Ponadto doświadczenie nauczyło Brygidę Mamińską, kierownik tutejszej filii ChSCh, że nie wszyscy, którzy wymagają wsparcia, potrafią go poszukać i prosić o nie. To skłoniło wolontariuszy do działania. Pozostają w kontakcie z MOPS, rozmawiają z ludźmi, starając się dotrzeć do osób, które pomocy potrzebują, ale z lęku, niesprawności czy zwyczajnej niewiedzy po nią się nie zgłosiły.

W przeszłości bełchatowska filia ChSCh w ramach projektu Bądź Solidarny w Potrzebie wielokrotnie wspierała osoby, które znalazły się w dramatycznej sytuacji życiowej. Podobnie działo się ostatnio, gdy pewne małżeństwo z dwójką dzieci pozostało bez środków do życia po utracie pracy przez oboje rodziców.

– Przez trzy miesiące staraliśmy się zapewnić pomoc w postaci produktów żywnościowych: mleka, chleba, mąki, cukru margaryny, dżemów. W sumie 2 500 złotych – relacjonuje Brygida Mamińska. I śmieje się ze swojego przejęzyczenia. – Och! 250 złotych! Kwota 2 500  to moje marzenie, ale dysponowaliśmy znacznie mniejszymi środkami.

Najważniejsze jednak, że w najtrudniejszych chwilach wspomniane małżeństwo nie było samo. Przetrwało, a teraz, szczęśliwie, jedno z małżonków znalazło pracę.

Czytaj więcej o pomocy ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

3 157 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Bełchatów
ul. Czapliniecka 2
97-400 Bełchatów

Nr konta bankowego:
45 2030 0045 1110 0000 0283 5090

Kierownik: Brygida Mamińska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 509 945 493

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij