Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bełchatów

Nasza powszednia dobroczynność…

20.10.2010, Bądź Solidarny w Potrzebie

Ludzie naprawdę potrzebujący często nie mają odwagi poprosić o wsparcie. Niejednokrotnie tuż obok nas żyje ktoś, dla kogo nawet drobny gest czy pomoc jest czymś wielkim. Wielkim, bo czyni różnicę i daje nadzieję. Nadzieję na lepsze jutro. Spotkania z takimi osobami to codzienność dla wolontariuszy Filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bełchatowie, prowadzącej punkt wydawania odzieży i pomoc w ramach projektu Bądź Solidarny w Potrzebie.

 – Matka wychowująca niepełnosprawne dzieci, ludzie starzy, samotni i niedołężni. Osoby chore i poszkodowane przez los… – wymienia Brygida Mamińska, kierownik lokalnej filii ChSCh. – To nasi podopieczni. Niedawno pomogliśmy kobiecie w ciąży, która zastanawiała się, czy urodzić, bo nie miała dosłownie nic, nawet ubranek dla dzieci.    

Rachunek za gaz. Niby zwykła sprawa. Ale jeśli większość pieniędzy musisz wydawać na leki czy rehabilitację swoją lub najbliższych, sytuacja przestaje być prosta.     

– Ostatnio wsparliśmy kogoś w uregulowaniu opłat – sprawozdaje Mamińska. – Z nie swojej winy znalazł się w przytłaczającej sytuacji. Niedawno był u niego komornik.

Takich ludzi jest wokół nas naprawdę wielu. Wystarczy się rozejrzeć.

– Do naszego punktu wydawania odzieży przychodzą osoby znajdujące się często w naprawdę trudnym położeniu – opowiada Mamińska. – Kiedyś był u nas pan, którego jedynym obuwiem były rozpadające się tenisówki. ,,Co zrobię zimą?”– martwił się. Oczywiście pomogliśmy. Innym razem szukaliśmy dla pewnej osoby butów w odpowiednio dużym rozmiarze. Sama nosiła obuwie o wiele na nią za małe, a nie stać jej było na zakup nowego.

Punkt wydawania odzieży przy Filii ChSCh w Bełchatowie otwarty jest w każdą środę od godz. 17. Można w nim odebrać nie tylko odzież czy zabawki pochodzące z projektu pomocy odzieżowej ChSCh, ale także ubrania, meble, a nawet sprzęt AGD ofiarowane przez ludzi dobrej woli.

Filia współpracuje z lokalnym ośrodkiem MOPS oraz noclegownią. Udziela też systematycznej pomocy kilku rodzinom.

– W 2010 r. sfinansowaliśmy kolonie dla kilkorga dzieci z ubogich rodzin – mówi wolontariuszka z Bełchatowa. – Pod naszą opieką najmłodsi udali się na kilkunastodniowy wypoczynek do Wisły.

Niemal każdy dzień przynosi spotkania z nowymi ludźmi. Ludźmi, którym po prostu trzeba pomóc…

Jeśli chcesz włączyć się w dzieło pomocy najuboższym, możesz poświęcić swój czas, siły, przekazać dla nich dar rzeczowy (filia w Bełchatowie mieści się na ul. Czaplineckiej 2, kontakt tel. 514 441 888) lub zasilić rachunek bankowy ChSCh.

Liczy się każda złotówka i każda pomoc.

Czytaj więcej o projektach ChSCh:

– Bądź Solidarny w Potrzebie
– pomoc odzieżowa
– pomoc żywnościowa
– wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Posłuchaj audycji o projekcie Bądź Solidarny w Potrzebie wyemitowanej w Polskim Radiu.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518)

(aw)

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

3 157 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Bełchatów
ul. Czapliniecka 2
97-400 Bełchatów

Nr konta bankowego:
45 2030 0045 1110 0000 0283 5090

Kierownik: Brygida Mamińska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 509 945 493

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij