Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bełchatów

Bełchatów: zdrowie jak jajko, czyli kurs antynikotynowy dla palaczy

2.10.2012, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

19-23 września w siedzibie filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bełchatowie odbywał się kurs antynikotynowy dla palaczy. Prelegent Czesław Czajka w ciekawy sposób pokazał, dlaczego warto przestać palić i jak tego skutecznie dokonać.

− Uczestnicy byli bardzo zadowoleni – mówi Brygida Mamińska, kierownik filii ChSCh w Bełchatowie. – Dwie osoby przyjechały na kurs z pobliskiego Zelowa. Zaprzyjaźniliśmy się z niektórymi uczestnikami, opowiadali nam o swoim życiu. Spotkania upłynęły w przyjacielskiej atmosferze.

Zajęcia były fachowo przygotowane, miały bogatą oprawę w postaci ciekawych materiałów edukacyjnych. Prowadzący ilustrował szkodliwość palenia tytoniu za pomocą filmów edukacyjnych. Na jednym z nich pokazana była np. operacja na płucach palacza. Widok mało przyjemny. Ponadto były różne eksponaty prezentujące np. ilość nikotyny w paczce papierosów.

Prelegent tłumaczył, od czego rozpocząć dzień, czym się zająć, by nie myśleć o paleniu papierosów. Zobrazował kruchość zdrowia na przykładzie jajka. Zdrowie, niczym jajko, jest bardzo delikatne. Raz zepsute, ciężko naprawić, dlatego trzeba je szanować. Mamy tylko jedno życie, które powinniśmy przeżyć jak najlepiej.

Udział w zajęciach był bezpłatny.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

3 157 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Bełchatów
ul. Czapliniecka 2
97-400 Bełchatów

Nr konta bankowego:
45 2030 0045 1110 0000 0283 5090

Kierownik: Brygida Mamińska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 509 945 493

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij