Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Bełchatów: zdrowie jak jajko, czyli kurs antynikotynowy dla palaczy

19-23 września w siedzibie filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bełchatowie odbywał się kurs antynikotynowy dla palaczy. Prelegent Czesław Czajka w ciekawy sposób pokazał, dlaczego warto przestać palić i jak tego skutecznie dokonać.

− Uczestnicy byli bardzo zadowoleni – mówi Brygida Mamińska, kierownik filii ChSCh w Bełchatowie. – Dwie osoby przyjechały na kurs z pobliskiego Zelowa. Zaprzyjaźniliśmy się z niektórymi uczestnikami, opowiadali nam o swoim życiu. Spotkania upłynęły w przyjacielskiej atmosferze.

Zajęcia były fachowo przygotowane, miały bogatą oprawę w postaci ciekawych materiałów edukacyjnych. Prowadzący ilustrował szkodliwość palenia tytoniu za pomocą filmów edukacyjnych. Na jednym z nich pokazana była np. operacja na płucach palacza. Widok mało przyjemny. Ponadto były różne eksponaty prezentujące np. ilość nikotyny w paczce papierosów.

Prelegent tłumaczył, od czego rozpocząć dzień, czym się zająć, by nie myśleć o paleniu papierosów. Zobrazował kruchość zdrowia na przykładzie jajka. Zdrowie, niczym jajko, jest bardzo delikatne. Raz zepsute, ciężko naprawić, dlatego trzeba je szanować. Mamy tylko jedno życie, które powinniśmy przeżyć jak najlepiej.

Udział w zajęciach był bezpłatny.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij