Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Bełchatów: więcej osób żyje w skrajnym ubóstwie

Według opublikowanego pod koniec maja najnowszego raportu GUS w Polsce zwiększyła się liczba osób żyjących poniżej granicy skrajnego ubóstwa. Aż 6,7% z nas żyje poniżej minimum egzystencji.

W latach 2008-2010 poziom ubóstwa skrajnego w Polsce wynosił około 5,7%. W 2011 roku wzrósł do 6,7%. Wskaźnik ten oznacza liczbę osób żyjących poniżej tzw. minimum egzystencji, czyli minimum środków niezbędnych do tego, by zaspokoić podstawowe  potrzeby. Ich zaspokojenie nie może być odłożone w czasie, a konsumpcja niższa od tego poziomu prowadzi do biologicznego wyniszczenia.     

W Bełchatowie jedną z organizacji pomagających osobom znajdującym się w trudnej sytuacji jest lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Do prowadzonego przez nią punktu co tydzień zgłaszają się osoby potrzebujące. Otrzymują ubrania, obuwie lub inną pomoc rzeczową.   

– Obsługujemy ludzi potrzebujących pomocy. Przychodzą do nas osoby z pobliskiego MONAR-u oraz noclegowni. Bardzo dobrze przebiega współpraca z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bełchatowie – mówi Brygida Mamińska, kierownik filii.

Pani Bogumiła jest samotna, utrzymuje się z niewysokiej renty. Dzięki jednemu z darczyńców wolontariusze mogli jej ostatnio podarować rower, który pomoże jej poruszać się po mieście.

Punkt wydawania odzieży prowadzony przez filię ChSCh w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 2 czynny jest w każdą środę od godziny 17. W tym czasie można zarówno otrzymać jak i przekazać odzież, obuwie czy dary rzeczowe dla osób potrzebujących (dzieci i dorosłych; kontakt telefoniczny – 509 945 493).

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij