Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Bełchatów: słodycze i owoce dla dzieci, pomoc dla wszystkich

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bełchatowie wydała swoim podopiecznym paczki z prezentami. Znalazły się w nich podstawowe produkty żywnościowe m.in. olej, kasza, ryż, mąka, cukier, a także słodycze i owoce.

Podarunki zostały przygotowane dzięki środkom uzyskanym przez filię w Bełchatowie z 1% podatku. Upominki zawierały też proszki do prania, mydła i inne środki chemiczne.

– Paczki trafiły do ubogich rodzin wielodzietnych i samotnych matek. Wybór rodzin skonsultowaliśmy z opieką społeczną, by wspomogły tych, którzy najbardziej tego potrzebują – mówi Brygida Mamińska, kierownik filii ChSCh w Bełchatowie.

Filia ChSCh w Bełchatowie systematycznie wydaje także odzież osobom potrzebującym. Jeden pan z noclegowni tak się ucieszył z otrzymanej pomocy, że w dowód wdzięczności odśnieżył teren przed siedzibą filii.

– Nie mógł nam nic dać, a bardzo chciał okazać swoją wdzięczność – wspomina Brygida Mamińska. – Nieproszony przez nikogo, spontanicznie odśnieżył nam teren przed budynkiem – dodaje.

Jakiś czas temu po audycji w radiu do kierownik filii w Bełchatowie zadzwoniło małżeństwo z Piotrkowa Trybunalskiego, które akurat likwidowało mieszkanie i zaoferowało przekazanie jego wyposażenia.

– Dzięki tej rodzinie uzyskaliśmy dla naszych podopiecznych wszelką odzież: bieliznę, ubrania, buty – mówi Brygida Mamińska. – Wkrótce jedziemy tam po kolejne dary – dodaje.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij