Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bełchatów

Bełchatów: co człowiek, to historia

26.11.2012, Pomoc odzieżowa

Osoby potrzebujące martwią się zimą już od września. Wiedzą, że będzie ciężko, że będzie zimno. Z chwilą nastania pierwszych chłodów więcej ludzi przychodzi prosić o pomoc. Za każdym z nich kryje się historia dramatu.

− W naszej okolicy jest noclegownia oraz schronisko dla bezdomnych – mówi Brygida Mamińska, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bełchatowie. – Wiele osób właśnie stamtąd przychodzi do nas po wsparcie. Opieka społeczna nie ma środków, by pomóc wszystkim.

Filia prowadzi przede wszystkim pomoc odzieżową. Oprócz korzystania z ogólnopolskich zasobów ChSCh wolontariusze pozyskują ubrania od osób prywatnych.

− Potrzebne są przede wszystkim męskie kurtki, odzież, bielizna i najważniejsze: buty – wymienia Brygida Mamińska. − Ostatnio przyszedł pan w klapkach, rosły mężczyzna, miał dużą stopę, rozmiar 47. Jak znaleźć dla niego buty? O nowe ciężko, a co dopiero używane. Na szczęście buty dostał od mojego męża – dodaje.

W przeszłości zdarzało się, że kierownictwo filii miało wątpliwości co do tego, jak użytkowana jest wydawana w ich punkcie odzież. Dlatego zdecydowano, że pomoc odzieżową mogą otrzymać ludzie znajdujący się pod opieką MOPS-u, którzy okażą stosowne zaświadczenie.

– To dlatego, by ukrócić ewentualne oszustwa. Rozdając odzież, chcemy mieć pewność, że trafia ona do osób naprawdę potrzebujących – podkreśla pani Brygida.

Filia ChSCh w Bełchatowie w okresie noworocznym wesprze też swoich podopiecznych paczkami żywnościowymi. Za tę pomoc szczególnie wdzięczne są rodziny wielodzietne.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

3 157 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Bełchatów
ul. Czapliniecka 2
97-400 Bełchatów

Nr konta bankowego:
45 2030 0045 1110 0000 0283 5090

Kierownik: Brygida Mamińska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 509 945 493

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij