Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Bełchatów: co człowiek, to historia

Osoby potrzebujące martwią się zimą już od września. Wiedzą, że będzie ciężko, że będzie zimno. Z chwilą nastania pierwszych chłodów więcej ludzi przychodzi prosić o pomoc. Za każdym z nich kryje się historia dramatu.

− W naszej okolicy jest noclegownia oraz schronisko dla bezdomnych – mówi Brygida Mamińska, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bełchatowie. – Wiele osób właśnie stamtąd przychodzi do nas po wsparcie. Opieka społeczna nie ma środków, by pomóc wszystkim.

Filia prowadzi przede wszystkim pomoc odzieżową. Oprócz korzystania z ogólnopolskich zasobów ChSCh wolontariusze pozyskują ubrania od osób prywatnych.

− Potrzebne są przede wszystkim męskie kurtki, odzież, bielizna i najważniejsze: buty – wymienia Brygida Mamińska. − Ostatnio przyszedł pan w klapkach, rosły mężczyzna, miał dużą stopę, rozmiar 47. Jak znaleźć dla niego buty? O nowe ciężko, a co dopiero używane. Na szczęście buty dostał od mojego męża – dodaje.

W przeszłości zdarzało się, że kierownictwo filii miało wątpliwości co do tego, jak użytkowana jest wydawana w ich punkcie odzież. Dlatego zdecydowano, że pomoc odzieżową mogą otrzymać ludzie znajdujący się pod opieką MOPS-u, którzy okażą stosowne zaświadczenie.

– To dlatego, by ukrócić ewentualne oszustwa. Rozdając odzież, chcemy mieć pewność, że trafia ona do osób naprawdę potrzebujących – podkreśla pani Brygida.

Filia ChSCh w Bełchatowie w okresie noworocznym wesprze też swoich podopiecznych paczkami żywnościowymi. Za tę pomoc szczególnie wdzięczne są rodziny wielodzietne.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij