Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Bełchatów: ciepło i nadzieja na zimę

Swetry, buty, kurtki, czapki, szaliki – to rzeczy, których wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Bełchatowa zebrali najwięcej podczas tegorocznej edycji „Kurtki dla malucha”. Ciągle jeszcze można przynosić ciepłą odzież dziecięcą, by podzielić się z najbardziej potrzebującymi dziećmi i nie tylko.

Ideą „Kurtki dla malucha” jest pomoc zwłaszcza najmłodszym. Może się wydawać, że w erze odzieży używanej za przysłowiowe grosze zdobycie odpowiednich ubrań na zimę jest czymś prostym. Jednak sytuacja nie wygląda już tak różowo, gdy weźmiemy pod uwagę, że w konkretnej rodzinie, w której obydwoje rodzice nie pracują, może być kilkoro dzieci. Większość z nich co roku wyrasta ze swoich starych butów czy kurtki…

– Przed świętami całe rodziny zaopatrzyliśmy w niezbędną odzież oraz żywność. Szczególnie zapadają w pamięć te wielodzietne – sprawozdaje Brygida Mamińska, kierownik filii ChSCh w Bełchatowie. – Dzięki akcji „Kurtka dla malucha” przekazaliśmy osobom potrzebującym kilkadziesiąt swetrów, a także m.in. płaszcze i kurtki dla dzieci. Nasz punkt wydawania i przyjmowania odzieży czynny jest niezmiennie w każdą środę, o godz. 17 przy ul. Czaplinieckiej 2.

Jeśli masz w szafie niepotrzebne i znajdujące się w dobrym stanie ubrania zimowe, także ty możesz pomóc! Zgłoś się do punktu ChSCh i uczyń tę zimę cieplejszą dla potrzebujących bełchatowskich rodzin.

Czytaj więcej:

– o akcji „Kurtka dla malucha”  

– o pomocy odzieżowej.

Złóż dar.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij